Blisko niespodzianki w Tarnowskich Górach!

posted in: Rozgrywki | 0

wynikW dniu nasi seniorzy podejmowali na własnym parkiecie lidera III Ligi Mężczyzn zespół DAAS Basket Hills Bielsko Biała.

Świetny początek w naszym wykonaniu i w połowie pierwszej kwarty niespodziewane prowadzenie 14:4. Do połowy wynik był obiecujący. Tarnogórzanie do szatni schodzili z 4 punktowym prowadzeniem. W drugiej połowie jednak to goście zaprezentowali się lepiej. Trzecią kwartę zdecydowanie wygrali różnicą 10 punktów i w ostatniej odsłonie to nasi musieli gonić wynik.
Na 3 minuty do końca byliśmy w stanie zmniejszyć przewagę do 4 punktów. Ba, przy odrobinie szczęścia mógł być nawet remis. Pierw po własnym przechwycie na parkiecie poślizgnął się Szymon Stolarski, a później sytuacji 1 na 1 nie wykorzystał Wojtek Szpyrka. W końcówce wygrało doświadczenie i ostatecznie to zespół z Bielska Białej wywozi z Tarnowskich Gór dwa punkty.
Bardzo dobrze w kolejnym spotkaniu zaprezentował się Wojciech Szpyrka (13 punktów) i szesnastoletni Łukasz Czompelik (10punktów, 3/3 za 3pkt).
Po długiej przerwie na parkiet wraca również Michał Nikiel, zawodnik z ekstraklasowym doświadczeniem.

Punkty dla KKSTG:
Szpyrka 13, Czompelik 10, Zieliński 6, Ogrodnik 6, Nikiel 5, Dominik Pietryga 5, Podgórski 3, Szmidt, Kobek, Stolarski, Baranowski, Tomaszowski 0.

Na kolejny mecz zapraszamy po nowym roku. 10 stycznia o godzinie 17:00 podejmować będziemy KŚ AZS Katowice!

Po pierwszej rundzie zajmujemy bardzo dobre 4te miejsce w tabeli III Ligi Mężczyzn. Walczymy o fazę Play Off i dalszą grę o II Ligę Mężczyzn!