Rocznik 2005 na Easter Tournament w Ostrawie – relacja

posted in: Rozgrywki | 0

image1

Zapraszamy do przeczytania obszernej relacji Rafała Lenarta z występów naszych zawodników z rocznika 2005 na turnieju Easter Tournament w czeskiej Ostrawie.

Młodzi koszykarze KKS TG z rocznika 2005, zajęciem szóstego miejsca w swojej kategorii U12, zakończyli w niedzielę wielkanocną swój udział w 22-giej edycji EASTER OSTRAVA TOURNAMENT 2017. Turniej miał miejsce w dniach 13-16.04.2017 r., wzięły w nim udział 142 zespoły (91 męskich oraz 51 żeńskich), w kategoriach od U10 do U19 z Czech, Słowacji, Polski, Litwy, Węgier, Niemiec, Słowenii, Włoch, Macedonii, Estonii.
 
Przeciwnikami naszych chłopaków byli:
1. BK Snakes Ostrava (Czechy)
2. Klaipedos KM (Litwa)
3. MBA Prievidza (Słowacja)
4. Berliner BV (Niemcy)
5. BK NH Ostrava (Czechy)
6. Šilutes SM (Litwa)
7. ŠBK Junior Levice (Słowacja)
8. Zsíros Akadémia Köbánya (Węgry)
 
Pomimo gorszego niż rok temu miejsca, występ naszych młodych koszykarzy należy ocenić pozytywnie. Bilans to 3 wygrane i 3 porażki, z tego dwie z przyszłymi mistrzami Klaipedos KM z Litwy i wicemistrzami turnieju Berliner BV z Niemiec.

Nasi zawodnicy po rozgrywkach grupowych, które zakończyli 3 porażkami i zwycięstwem nad gospodarzami turnieju, czeską drużyną BK Snakes Ostrava, końcówkę turnieju zagrali koncertowo, wieńcząc swój występ dwoma zwycięstwami nad 4 i 5 drużyną z Grupy B. Zwłaszcza zwycięstwo nad litewską drużyną Šilutes SM będziemy pamiętać bardzo długo, kiedy to po słabym otwarciu w pierwszej kwarcie, nasi zawodnicy przejęli kontrolę nad meczem i znokautowali przeciwnika, wygrywając drugą kwartę 25:7. Przepięknie ułożyła się również końcówka tego spotkania, kiedy niemalże pewnym zwycięstwa przeciwnikom nasi zawodnicy wyrwali prowadzenie niecałe 2 minuty przed jego końcem i już nie oddali. Wtedy po raz pierwszy pokazali swój taniec zwycięstwa, który miejmy nadzieję, będą teraz prezentować coraz częściej!

Były fragmenty bardzo dobrej gry w naszym wykonaniu, były też i błędy, momentami poważne. Sam wynik nie jest najistotniejszy, przyjechaliśmy na turniej uczyć się, zdobywać doświadczenie i w tym aspekcie zadanie wykonaliśmy stuprocentowo. Najważniejsze jest to, że chcemy się uczyć i doskonalić koszykarskie umiejętności i dobrze się bawimy piękną dyscypliną sportu jaką jest koszykówka. Cieszymy się, że mieliśmy okazję znowu pograć w koszykówkę i w konfrontacji z silniejszymi europejskimi drużynami przekonać, że jeszcze ogrom pracy treningowej przed młodymi zawodnikami. W turnieju było wiele emocji, spontaniczności, radości i dobrej, sportowej zabawy. Wszystkim chłopakom gratulujemy postawy – BYLI ŚWIETNI!

 
Jak zawsze młodych zawodników wspierała podczas turnieju silna grupa kibiców – rodziców zawodników, którzy są ze swoimi chłopakami i naszym klubem na dobre i złe.
 
Barw KKS TG na Easter Ostrava Tournament 2017 bronili:
1. BEŁDYCKI MIŁOSZ
2. CEBO WOJCIECH
3 CICHY KACPER
4. GAJDA BARTŁOMIEJ
5. HOLEWA JAKUB
6. KAŁWAK DAWID
7. KREMZER JAKUB
8. KUCIŃSKI IGOR
9. LENART MICHAŁ
10. SMYŁA KAMIL
11. STAROSZCZYK OLIWIER
12. WAWRZYCZEK MAKSYMILIAN