Kobek i Czompelik – kolejni młodzieżowcy na następny rok

posted in: Z życia klubu | 0

czompififi

Kobek i Czompelik – kolejni młodzieżowcy na następny rok.

Kolejnymi graczami, którzy są z nami od początku i także w przyszłym sezonie będą kontynuować swoją koszykarską przygodę w KKS-ie są Filip Kobek i Łukasz Czompelik.

„Nie mogę się doczekać przyszłego sezonu!” – krótko, ale radośnie powiedział Filip po podpisaniu kontraktu. Dla naszego wysokiego, który był jednym z liderów tarnogórskiego zespołu w młodzieżowych rozgrywkach, ten sezon będzie kolejnym, w którym będzie nabywać doświadczenie na seniorskich parkietach. Na treningach często ma okazję na naukę podkoszowego rzemiosła dzięki doświadczeniu naszego centra, Michała Nikla. Sam Kobek przyznaje, iż uwielbia współpracę z „Nikosiem”.

Łukasz Czompelik to typowy strzelec. Na potwierdzenie tych słów jest zdobycie przez niego w poprzednim sezonie tytułu króla strzelców ligi juniorów z zespołem MOSM Bytom, w którym występował w ramach umowy szkoleniowej. Do niego należy także rekord punktowy naszego klubu w rozgrywkach młodzieżowych w sezonie 2014/2015 – aż 54 „oczka”. Łukasz liczy na dobry wynik naszej ekipy w tym sezonie: „Fajnie jest grać w klubie z mojego miasta. Nie mogę się doczekać występować ponownie przed zapełnionymi trybunami naszej hali” – dodał.

#kkstg #hope #tarnowskiegory