Pogrom na rozpoczęcie sezonu w Tarnowskich Górach!

posted in: Rozgrywki | 0

grafa na fejsa

Wysokim zwycięstwem zakończyło się inauguracyjne spotkanie nowego sezonu 3 ligi w Tarnowskich Górach. Licznie zgromadzeni kibice na trybunach naszej hali sportowej mogli liczyć na kawał dobrego basketu zaserwowanego przez naszych seniorów, którzy nie mieli problemów z pokonaniem MKKS-u Rybnik 92:53.

Ze względu na tegoroczne połączenie rozgrywek województwa śląskiego oraz opolskiego zawodników trzecioligowej ekipy KKS-u czekają w tym sezonie aż 22 spotkania. Spowodowało to także wcześniejszy niż zwykle start sezonu. Ci, którzy mieli już okazję obejrzeć w akcji tegoroczną kadrę naszych seniorów na Pucharze Śląska w Tarnowskich Górach, mogli pełni optymizmu przyjść we wczorajszy wieczór na pierwsze spotkanie tarnogórzan w rozgrywkach o awans do 2 ligi mężczyzn.

Tarnogórscy sympatycy koszykówki nie zawiedli się na swojej drużynie. Już od pierwszych minut żółto-czarni agresywnie bronili na całym placu gry, wymuszając liczne straty ekipy z Rybnika. Dobre akcje podkoszowe Michała Nikla, and-one Adama Wilkina oraz trójka Kołodziejczaka wyprowadziły naszych na prowadzenie 10-0. Utrzymywanie dobrej defensywy nie pozwalało rybniczanom na zdobywanie punktów. Po pierwszej ćwiartce na tablicy widniał wynik 22:13 dla KKSTG.
Świetnym wejściem z ławki rozpoczął drugą kwartę Filip Kobek swoimi dwiema akcjami podkoszowymi oraz celnym osobistym. Pressing na całym boisku i dobra gra rezerwowych Błaszczyka, Sapińskiego (10 zbiórek w ataku!) i Stolarskiego, zwieńczone celną trójką Tomka Gołuchowskiego na koniec połowy dały żółto-czarnym prowadzenie 50:30.
Po zmianie stron trener Radosław Kuciński miał komfort w rotacji składem. Wszyscy będący na boisku fenomenalnie dzielili się piłką, notując w meczu 21 asyst. Mimo wysokiego prowadzenia, ciągłe podwojenia dawały efekty w postaci przechwytów (17 w całym meczu) i łatwych punktów z pod kosza. Po trzech kwartach tarnogórzanie mogli cieszyć się z prowadzenia 75:40. Między trzecią a czwartą kwartą został rozegrany pierwszy w tym sezonie konkurs rzutu o 500zł z połowy. Pierwszy w tym sezonie, a jakże historyczny! Po raz pierwszy jednemu ze szczęśliwców, którzy złapali rzucaną przez naszych zawodników w trybuny piłeczkę tenisową udało się trafić z połowy i zgarnąć nagrodę pieniężną! Serdecznie gratulujemy!
Mimo wysokiego prowadzenia nie oznaczało to jednak wrzucenia niższego biegu w ekipie KKSTG. W ostatniej odsłonie nasi zawodnicy wciąż budowali swoją jakże dużą już przewagę. We wczorajszym meczu każdy z zawodników dostał szansę, co zresztą widać w końcowym rozkładzie punktowym. Wisieńką na torcie wczorajszego spotkania było zagranie and-one oraz efektowny drive w ostatniej akcji naszego doświadczonego zawodnika Adama Wilkina (najwięcej punktów dla tarnogórzan we wczorajszym meczu – 17), który ostatecznie ustanowił wynik na 92:53.

Pierwszy mecz sezonu już za nami. Wysokim zwycięstwem nasi seniorzy pokazali, iż będą mocno się liczyć w tym sezonie w walce o mistrzostwo ligi. A już teraz serdecznie zapraszamy na kolejny mecz u siebie, tym razem w najbliższą sobotę o godzinie 19:00, kiedy do Tarnowskich Gór przyjedzie ekipa KŚ AZS Gliwice! Jak zwykle na kibiców czekają liczne atrakcje!

KKSTG 92:53 MKKS Rybnik
(22:13, 28:17, 25:10, 17:13)
Punkty dla KKSTG: Wilkin 17 (6zb), Kołodziejczak 11, Błaszczyk 11 (7as), Stolarski 9, Gołuchowski 9, Czompelik 9, Nikiel 9 (7zb), Kobek 9, Gambusz 6 (6zb), Podgórski 2 (7as), Sapiński (13zb), Krasoń.