Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie!

posted in: Rozgrywki | 0

18

Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie odnieśli seniorzy KKSTG. W Katowicach pokonali zespół KŚ AZS Katowice II 105:86.

Po trzech zwycięstwach na własnym parkiecie dla naszych trzecioligowców nadeszła pora na rozegranie pierwszego ligowego spotkania poza Tarnowskimi Górami. Po dwumeczowej absencji do rotacji powrócił nasz podkoszowy Michał Nikiel. W pierwszej kwarcie nasi seniorzy zaliczyli mały falstart. Gospodarze nabrali wiatru w żagle, trafiając cztery rzuty zza linii 6,75, prowadząc ostatecznie po tej części spotkania 28:21.
Świetny start drugiej odsłony dla naszej ekipy zaliczył nasz podkoszowy duet Nikel-Gambusz, którzy zanotowali serię 10-0. Do naszych punktujących wysokich celnymi akcjami podkoszowymi oraz „trójką” dołączył się także Adam Wilkin, który ustanowił wynik do przerwy 46:53 dla gości z Tarnowskich Gór.
Po zmianie stron do głosu przyszła znów drużyna z Katowic, która po łatwych punktach spod kosza oraz celnej trójce wyszła na dwupunktowe prowadzenie. Znów do głosu doszedł Nikiel, zdobywając 6 punktów z rzędu dla żółto-czarnych. Równo z końcową syreną gospodarze zanotowali jeszcze celny rzut trzypunktowy i na tablicy wyników przed ostatnią odsłoną widniał rezultat 68:72 dla KKSTG.
W czwartej kwarcie nasi seniorzy wreszcie zdołali odjechać młodej drużynie z Katowic. Kilka świetnych akcji podkoszowych zaprezentował znów Adam Wilkin. Dwie celne trójki dołożył także Szymon Podgórski, a nasi zawodnicy zwyciężyli ostatecznie 105:86.

Do wygranej w tym spotkaniu poprowadził nas duet naszych wysokich Nikiel-Wilkin (odpowiednio 30 i 21 punktów!) Tym zwycięstwem KKSTG przedłużyło swoją serię do czterech wygranych bez porażki.

A już za tydzień seniorzy KKSTG wracają na własny parkiet. W piątej kolejce rozgrywek 3 ligi czeka nas bardzo ciekawe spotkanie – do Tarnowskich Gór zawita ekipa z Dobrodzienia, która również wygrała wszystkie swoje dotychczasowe mecze. Już teraz serdecznie zapraszamy na to spotkanie! Dołącz do wydarzenia na facebooku!

KŚ AZS Katowice II 86:105 KKSTG
(28:21, 18:32, 22:19, 18:33)
Punkty dla KKSTG: Nikiel 30, Wilkin 21, Podgórski 18, Błaszczyk 14, Gambusz 8, Kołodziejczak 8, Kobek 4, Sapiński 2, Stolarski, Gołuchowski, Pisarek, Szczerba.