Szlachetna Paczka 2017 z KKSTG!

posted in: Z życia klubu | 0

Szlachetna-paczka8775d

Uwaga społeczność KKSTG! Potrzebujemy Waszego zaangażowania. Jako grupa zrzeszająca dużą ilość osób o dobrym serduchu, podjęliśmy decyzję przyłączenia się do akcji „Szlachetnej paczki”!

W tym roku po raz pierwszy będziemy pomagać starszej pani o imieniu Hilaria (81 lat).
Nasza wybranka jest samotnie żyjącą, bardzo pogodną i radosną osobą, która od wielu lat boryka się z chorobami stawów i oczu. Przeszła już kilka operacji, z czego jedna wiązała się z pewnymi komplikacjami, które skutkują bólami do dnia dzisiejszego. 

NASZA babcia potrzebuje zapasu trwałej żywności która odciąży jej skromny budżet (potrzebna jest: herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne, kawa, makaron, olej, mleko, konserwy rybne, ryż, mąka, dżem, warzywa w puszkach, słodycze, wspominała o jabłkach LOBO (są miękkie i soczyste 😊 😊 😊)
Jako środki czystości wymienia: proszek do prania, płyn do płukania, mydło, żel, płyny czyszczące, szampon, krem tłusty i nawilżający.
Zbliża się zima więc dodatkowo przyda się:
Pościel i poduszka 200×160 cm, ciepły koc, grube „laćki” po domu rozmiar 38, grube skarpety, gruby wełniany sweter (rozmiar: barki 50cm, długość rękawa: 55cm, obwód w pasie- z doliczonym już zapasem: 135cm), kurtka wiosenna lub płaszczyk, czapka, szalik i grube rękawiczki.

Jej marzeniem, o którym powiedziała Wolontariuszowi jest wymiana starego odtwarzacza kaset, na taki który odtworzy zarówno kasety jak i płyty CD (nie musi być nowy! byle mogłaby posłuchać starych szlagierów).

Naszej wybrance zostało do spłacenia kilka rat za kredyt. Cieszy się, że na wiosnę będzie miała więcej pieniędzy, ponieważ aktualnie odliczając od emerytury (1235zł) koszty utrzymania mieszkania (485zł) i lekarstw (100zł) na życie pozostaje 650zł, a po odliczeniu 320zł na spłatę kredytu zostaje zaledwie 330zł. Pomimo trudności Pani Hilaria jest bardzo dumna z tego, co udało jej się osiągnąć w życiu. Często wychodzi z domu, aby nie czuć się samotnie i mieć kontakt z ludźmi. Chętnie spędza czas na różnych aktywizujących ją zadaniach. 

Może sprawimy Pani Hilarii prezent na święta i podarujemy, przykładowo po 10 zł i spłacimy przynajmniej jeden miesiąc kredytu. To dla nas 10zł, a dla NIEJ miesiąc mniej oszczędzania!
Jeżeli nas zaskoczycie i zebrana suma starczy na pomoc drugiej rodzinie, na pewno Was o tym poinformujemy.

Przelewy można robić na :
98 1090 2011 0000 0001 1724 0783 (W TYTULE SZLACHETNA PACZKA! 
(podajemy prywatny numer konta, ponieważ tak łatwiej będzie śledzić to jaką mamy sumę).
WAŻNE!!! „Dary” można przekazywać trenerom, lub dzwonić do koordynatorki akcji 531 666 957 (Iza Krawczyk) do przyszłego weekendu (tj.02.12)

Serdecznie pozdrawiamy ludzi o dobrym sercu i liczymy na waszą MOC!

DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU!