Seniorzy i kibice zagrali dla Gambiego!

posted in: Rozgrywki | 0

13

Kolejne zwycięstwo na trzecioligowych parkietach zaliczyli nasi zawodnicy. W niedzielnym meczu pokonali u siebie MKS Strzelce Opolskie 97:61. Zarówno żółto-czarni, jak i licznie zgromadzeni kibice na hali sportowej w Tarnowskich Górach wspierali w tym meczu kontuzjowanego Dawida Gambusza.

Podopieczni trenera Kucińskiego i Zalewskiego pewnie rozpoczęli mecz od runu 8-0, wygrywając pierwszą kwartę 24:10, a na przerwę schodzili już z 28-punktową zaliczką. W drugiej połowie ze spokojem kontrolowali spotkanie, ostatecznie zwyciężając 97:61. Aż 32 punkty dla naszej ekipy zanotował kapitan Michał Nikiel. We wczorajszym spotkaniu wszyscy zawodnicy dostali szansę i wpisali się do protokołu meczowego zdobytymi punktami. Na seniorskich parkietach zadebiutował Olaf Łukomski.

Oprócz emocji związanych z przebiegiem wydarzeń na parkiecie, na naszej hali sportowej działo się także wiele rzeczy związanych z pomocą dla Gambiego. W trakcie trwania spotkania zbierano fundusze do puszki, sprzedano cały nakład ciasta oraz wylicytowano prezentowane wcześniej na naszym facebooku przedmioty. Serdeczne dzięki dla wszystkich, którzy wspomogli naszego zawodnika w powrocie do zdrowia oraz dla rodziców młodych koszykarzy KKS-u za pomoc w organizacji. Jesteście wielcy!
Przeczytajcie, co do powiedzenia ma do Was Dawid: „Chciałbym bardzo mocno podziękować wszystkim, którzy przyszli na mecz i wzięli udział w akcji zorganizowanej przez klub. Jestem ogromnie wdzięczny za okazaną pomoc i wsparcie w tym trudnym dla mnie czasie. Niestety nie pomogę chłopakom w walce o awans, ale mam nadzieję że drużynie uda się osiągnąć ten cel, a ja będę mógł się odwdzięczyć wszystkim za pomoc i wsparcie dobrymi występami już na drugoligowych parkietach.” Trzymamy kciuki Gambi!

Kolejny mecz tarnogórskich trzecioligowców czeka już w sobotę. Na wyjeździe zmierzą się z MCKS Czeladź.

KKSTG 97:61 MKS Strzelce Opolskie
(24:10, 30:16, 18:18, 25:17)
Punkty dla KKSTG: Nikiel 32, Błaszczyk 17, Stolarski 11, Podgórski 11, Kobek 8, Wilkin 5, Pisarek 4, Czompelik 4, Sapiński 2, Łukomski 2, Wandzik 1.