XV Memoriał Krystiana Michalskiego i Szymona Łysika – podsumowanie

posted in: Rozgrywki | 0
fot. Memoriał Krystiana Michalskiego i Szymona Łysika FB
fot. Memoriał Krystiana Michalskiego i Szymona Łysika FB

 

XV edycja Memoriału Krystiana Michalskiego i Szymona Łysika już za nami. W tym roku w rywalizacji wystąpili także seniorzy KKSTG, którzy ostatecznie wywalczyli drugie miejsce w turnieju.

Rozgrywki grupowe żółto-czarni zakończyli bez porażki. W trwającej od czwartku do piątku fazie zwyciężali kolejno z drużynami OKKS, Przyjaciele Szymona, Kutna Hora (po fenomenalnym rzucie za trzy punkty w ostatnich sekundach Adama Wilkina) oraz Olimpia Boruszowice.

Po zakończeniu rywalizacji grupowej na halach sportowych w Tarnowskich Górach i Radzionkowie wiadome było, iż w sobotnich półfinałach spotkają się KKSTG z ekipą A.S. Lubliniec oraz Machina z OKKS-em.
Pierwszy poranny półfinał zakończył się zwycięstwem ekipy tarnogórzan, którzy pokonali przyjezdnych z Lublińca 62:52. Po drugim meczu półfinałowym do wielkiego finału awansowała radzionkowska Machina.

Ostatni mecz turnieju przyciągnął tłumy kibiców na halę w Tarnowskich Górach, którzy z pewnością nie mieli czego żałować obserwując finałową batalię na parkiecie.
Całe spotkanie było bardzo zacięte, co pokazują wyniki kwart (14:13, 12:16, 11:12, 10:14). Ostatecznie tegoroczne zwycięstwo w Memoriale przypadło doświadczonej ekipie Machiny Rolbud, która zwyciężyła nad seniorami KKS-u 47:55.

Dla naszej drużyny taki turniej w trakcie trwającego wciąż sezonu traktowany jest jako owocne doświadczenie. Z pewnością pomoże nam w dalszej rywalizacji w ramach rozgrywek trzecioligowych.

Jak co roku przeprowadzone zostały także konkursy indywidualne. W ramach skills challenge kolejny rok z rzędu tytuł najlepszego zręcznościowca obronił Szymon Podgórski. W konkursie rzutów za trzy punkty do finału dostał się reprezentant naszej ekipy kadetów, Marek Machura.

Kolejny rok z rzędu Memoriał Krystiana Michalskiego i Szymona Łysika pokazał, iż nasze miasto basketem stoi! Wykazuje to ogromna frekwencja na trybunach na przestrzeni całego turnieju, liczne zainteresowanie na portalach społecznościowych oraz rozgłos w lokalnych mediach.

 

Wyniki KKSTG w turnieju:

Rozgrywki grupowe:
🏀KKSTG 61:43 OKKS Orzech
🏀Przyjaciele Szymona 59:75 KKSTG
🏀KKSTG 50:47 Kutna Hora
🏀KKSTG 73:48 Olimpia Boruszowice

Półfinał:
🏀KKSTG 62:52 A.S. Lubliniec

Finał:
🏀KKSTG 47:55 Machina AG Rolbud