Seniorzy kończą turniej półfinałowy na trzecim miejscu

posted in: Rozgrywki | 0

KKS-turniej-fb

Na trzecim miejscu zakończyli swój udział w organizowanym przez KKSTG turnieju półfinałowym o awans do II ligi nasi seniorzy. Po dwóch szalenie zaciętych spotkaniach ulegli ekipom z Krakowa i Przemyśla, a w swoim ostatnim meczu rozgromili MKS Mazbud Szczawno Zdrój.

W swoim pierwszym spotkaniu podopieczni Radosława Kucińskiego i Michała Zalewskiego stawili czoło KK UR Kraków. Po wygranej pierwszej połowie nastąpił kryzys w 3 kwarcie, przegranej aż 10:29. Naszym seniorom udało się doprowadzić do dogrywki, w której to jednak koszykarze z Krakowa okazali się lepsi.
Do sobotniego spotkania z Przemyślem tarnogórzanie przystępowali ze świadomością tego, iż po przegranej MKS Szczawna Zdrój z KK UR mecz z Hensfortem będzie „o życie”. Licznie zgromadzeni kibice na trybunach tarnogórskiej hali sportowej obserwowali jedno z najlepszych spotkań koszykarskich w Tarnowskich Górach. Walki i determinacji było sporo. Niestety, po bardzo zaciętym meczu przegrywamy z Hensfortem Przemyśl 64:70, przekreślając sobie możliwość na awans do turnieju finałowego.
W niedzielne południe tarnogórscy koszykarze meczem z drużyną MKS Mazbud Szczawno Zdrój zakończyli swój udział w turnieju półfinałowym o 2 ligę. Bardzo zmotywowani żółto-czarni chcieli po dwóch porażkach po szalenie zaciętych spotkaniach zakończyć tuniejowe zmagania zwycięstwem. Udało się to, ostatecznie wygrywając z dolnośląską ekipą wysoko 89:49. MVP tego spotkania został nasz podkoszowy Michał Nikiel.

Dziękujemy wszystkim kibicom za to, że byliście z nami i wspieraliście nas w trakcie trwania rozgrywek. Na podsumowanie tego sezonu przyjdzie jeszcze pora. Do usłyszenia!