Koniec sezonu MU-13

posted in: Rozgrywki | 0

IMG_7072

W minionym tygodniu, nasz zespół młodzika młodszego rozegrał trzy wyczerpujące spotkania, które decydowały o końcowym miejscu w tabeli dywizji B. Podopieczni trenera Michała Zalewskiego zwyciężyli w dwóch meczach, ostatecznie kończąc sezon rozgrywek ligowych MU-13 na drugim miejscu w swojej dywizji.

W pierwszym meczu rozgrywanym w piątek gościliśmy drużynę z Cieszyna. Po dość wyrównanym meczu KKSTG pokonuje zespół Steli 67:55. Nazajutrz w sobotę nasi młodzicy udali się w daleki wyjazd do Niemodlina na mecz z tamtejszą Jedynką. Spotkanie zaczęli niemrawo i dopiero po zmianie stron nasza gra nabrała rumieńców. Doskonała trzecia kwarta w wykonaniu tarnogórzan pozwoliła objąć nam kilkupunktowe prowadzenie. Czwarta ćwiartka spotkania toczyła się kosz za kosz i po zaciętej końcówce czwartej kwarty nasi zawodnicy niestety przegrywają 55:50.
Ostatnim ligowym akcentem w tym sezonie był wtorkowy mecz z Jaworznem. Nasza drużyna wykazała się dużą walecznością i zaangażowaniem co pozwoliło nam na osiągnięcie cennego wyjazdowego zwycięstwa 71:52.

Po szalenie długim i wyczerpującym sezonie nasi młodzicy kończą ostatecznie finał dywizji B z 7 zwycięstwami i 3 porażkami na koncie, co dało drugie miejsce w tabeli dywizji B i jednocześnie ósmą lokatę na Śląsku w stawce 16 drużyn. Dziękujemy wszystkim zawodnikom za grę. Podziękowania kierujemy także do kibiców i rodziców młodych zawodników za doping i wsparcie podczas tego sezonu.

KKSTG – Stela Cieszyn 67:55
Bełdycki 16, Lenart 14, Cichy 12, Smyła 9, Wawrzyczek 7, Kałwak 5, Wieczorek J 2, Pilipow 2, Holewa, Cebo, Kremzer, Ludwik.

KKS – Jedynka Niemodlin 50:55
Lenart 17, Smyła 13, Beldycki 11, Cichy 5, Gajda 2, Kuciński 2, Wawrzyczek, Kałwak, Holewa, Wieczorek J, Pilipow, Kremzer, Ludwik.

KKS – MCKiS Jaworzno 71:52
Lenart 19, Cichy 18, Bełdycki 14, Pilipow 6, Kałwak 5, Cebo 5, Wawrzyczek 2, Kuciński 2, Holewa, Kremzer, Wieczorek J.