Przedstawiamy skład II-ligowej drużyny

posted in: Rozgrywki, Z życia klubu | 0

DSC_0566

Kilka informacji odnoście II-ligowego składu KKS-u.
W swoim debiutanckim sezonie na parkietach II ligi drużyna KKS Tarnowskie Góry będzie występować z kilkoma zmianami w składzie, lecz najważniejsi zawodnicy, którzy podczas ostatnich dwóch sezonów walczyli w rozgrywkach ligowych zostają z nami.

W drużynie zostali gracze z poprzedniego sezonu na czele z kapitanem zespołu Michałem Niklem oraz doświadczonym Adamem Wilkinem. Barwy KKS TG będą także reprezentować Filip Kobek, Artur Sapiński, Cyprian Błaszczyk, Szymon Podgórski, Kamil Kołodziejczak, Bogdan Wańdzich oraz nasza utalentowana młodzież. Czekamy na Dawida Gambusza, który aktualnie dochodzi do zdrowia po kontuzji.

Z drużyną pożegnał się Łukasz Czompelik, który przeniósł się do Krakowa.

Nowi zawodnicy w naszym zespole to:

Dawid Weiss – ostatnie dwa sezony spędził w drużynie MCKiS Jaworzno, osiągając w ostatnim sezonie średnią punktową 7.4 oraz 44% skuteczność rzutów za 3pkt.

Grzegorz Zadęcki ostatni sezon spędził w drużynie Weegree AZS Politechnika Opolska, legitymując się średnią punktową 12.0 pkt na mecz oraz 39.3% skutecznością rzutów z dystansu.

Maciej Balcerzak przyszedł do Nas z Zagłębia Sosnowiec notując w ostatnim sezonie średnie punktowe na poziomie 5.7 pkt , dokładając do tego 4,2 zbiórki na mecz.

Jakub Chorążak – po półtorej roku przerwy wraca do Tarnowskich Gór z Zagłębia Sosnowiec, które ostatnio reprezentował.
Zespół poprowadzi trener Radosław Kuciński, pomagać mu będzie trener Michał Zalewski, kierownikiem zespołu jest Aleksander Reichel.

Na zdjęciu: Maciej Balcerzak podczas jednego z tarnogórskich memoriałów Krystiana Michalskiego i Szymona Łysika.